Zahájení florbalové sezony 2023/2024

V sobotu 23. 10. byla zahájena další florbalová sezona.

Na první turnaj mladších žáků nové sezony jsme zavítali do Uherského Hradiště, kde jsme se utkali s celky Spartak Hluk a FBC Slovácko pink. V prvním zápase jsme si proti Spartaku zastříleli a po brankách M. Remeše (7), J. Kani (3), L.Kupky (1), L.Králika (1) a A. Beneše(1) zvítězili 13:4.

Po krátkém oddychu následoval druhý zápas. Střetnutí se Slováckem byl vyrovnaný až do samotného konce. V duelu se ukázala odolnost našeho týmu, kdy po ubránění několika šancí soupeře a bravurním zákrokům obrany a brankáře O. Schaffera, se nám zásluhou dvojice M. Remeš, A. Beneš (4) podařilo vyhrát i druhý souboj 4:3. Pokřik z tribun "Remeš Beneš míček z branky bereš" zní v uších ještě dnes.

Starší žáci na úvod sezony prohráli s týmy FBC Slušovice a PANTHERS OTROKOVICE black.

Dále holešovští florbalisté zahájili sezonu prakticky ve všech kategoriích. Muži A ve Zlínské lize zahájili sezonu ve Slavičíně výhrami s výsledky: Florbal Holešov 4:3 SK Snipers Slavičín a druhém zápase FBK URUZ Valašské Meziříčí B 6:7 Florbal Holešov.

FLORBAL HOLEŠOV 4:3 SK SNIPERS SLAVIČÍN
V úvodním zápase letošní sezóny se u obou týmu ze začátku zápasu projevila mírná nervozita doprovázená řadou nepřesností, to však bylo nahrazeno velkou bojovností a vysokým tempem hry. Nesehranost se ovšem projevila na skóre, které po první třetině zůstalo bezbrankové. Od druhé třetiny předváděl tým Holešova zlepšený výkon, nervozita postupně opadala a tým Holešova zaslouženě skóroval, branku vstřelil #92 Dominik Krejčí a premiérový bod za tým mužů si připsal díky skvělé přihrávce #51 Michael Dudek (1:0).
I přes zlepšený výkon Holešova došlo v čase 26:04 ke srovnání stavu (1:1), vedení si sice dokázal Holešov vzít zpět ještě před koncem druhé třetiny, díky nádhernému gólu, který vstřelil v čase 28:28 #46 Zdeněk Stibora (asistoval #59 Ondřej Šiška, stav utkání 2:1), na začátku třetí třetiny ovšem došlo opět ke srovnání stavu (2:2). Z celkového dojmu měl Holešov více ze hry i v pokračování zápasu, herní převahu ovšem nedokázal vyjádřit vstřelením branky, navíc v čase 41:48 branku naopak inkasoval (2:3). Na poslední 3 minuty se ze sebe hráči Holešova snažili dostat to nejlepší a jejich snaha byla již po necelé minutě odměněna srovnáním na 3:3 a to v čase 42:40, díky prudké a přesné střele #74 Jaroslava Valenty (asistoval #49 Pavel Maceček). O minutu později se díky chybné rozehrávce týmu SK Snipers Slavičín a pohotové přihrávce #41 Michala Bartík dostal do zakončení #13 Tomáš Dvořák, který ne příliš prudkou střelou „na teploměr“ překvapil brankáře a tým Holešova se tak dostal do vedení (4:3). Tento jednogólový náskok si pak již tým Holešova pohlídal a z prvního zápasu si odnesl 3 zasloužené body.

FBK URUZ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B 6:7 FLORBAL HOLEŠOV
Druhý sobotní zápas se nesl naprosto v jiném duchu. Tým FBK URUZ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B předváděl tvrdou hru, na kterou se museli hráči Holešova, po úvodním spíše technickém utkání, přizpůsobit. V zápase se přelévalo vedení z jedné strany na druhou a po dvou třetinách prohrával tým Holešova o dva góly 4:2. Do třetí třetiny se po přestávce vrátil Holešov v úplně jiném naladění, a už v čase 32:25 bylo srovnáno na 4:4. Spanilou jízdu Holešova třetí třetinou narušil inkasovaný gól v čase 34:37, nicméně necelé dvě minuty na to bylo opět srovnáno na 5:5. Obrat Holešova byl dokonán v čase 40:01, kdy se trefil #60 Sebastian Vlk a hned 18 vteřin na to #51 Michael Dudek, stav utkání 5:7. I přes dvoubrankové vedení se ale ke konci zápasu začala projevovat nervozita, která byla podpořena dvěma vyloučeními týmu Holešova, hned první vyloučení za hru rukou v čase 41:02 tým FBK URUZ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B potrestal a snížil tak svou gólovou ztrátu na 6:7. Ke srovnání mohla dopomoci druhá přesilovka, která vyplynula z přemíry snahy Holešovského týmu, kdy došlo ke špatnému střídání. I přes přesilovou hru se ale tým FBK URUZ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B nedokázal dostat do jakékoliv šance a utkání tedy skončilo výhrou Holešova 6:7. Celkově velmi tvrdému stylu zápasu se dokázali hráči Holešova přizpůsobit a tedy vybojovat 3 body, navíc zde dokázal hráč Holešova #51 Michael Dudek ukázat svůj potenciál, a to když v zápase nasbíral 5 bodů a to za 2 branky a 3 asistence.

Z poloviny úspěšní byli v úvodních zápasech v nové sezoně ligoví florbaloví matadoři Holešova.

V prvním utkání v Lize veteránů porazili Znojmo 4:2. ,,S úřadujícím mistry republiky florbalové veteránské ligy jsme podali velmi dobrý výkon. Duel jsme zvládli skvěle takticky. V utkání jsme sice prohrávali 0:1 a 1:2, ve druhé třetině jsme však po pohledných kombinačních akcích nepříznivý vývoj střetnutí obrátili. Navíc to byl náš historický první skalp Znojma,“ potěšila výhra nad silným soupeřem forvarda Holešova Václava Nuhlíčka.

Ve druhém střetnutí holešovský tým prohrál s brněnským mužstvem Pozdní sběr 0:4. ,,Brňáci v sestavě se spoustou bývalých extraligových hráčů v zápase potvrdili roli favorita. Hosté nás přehrávali rychlostí. My jsme si také vytvořili několik šancí, ale v koncovce jsme se neprosadili,“ uznal Nuhlíček.

Po 2. kole soutěže je v tabulce Holešov na třetím místě. Další zápasy v Lize veteránů holešovské mužstvo odehraje až v neděli 5. listopadu. Ve sportovní hale TJ ČKD Blansko se utká s olomouckým celkem FBC Dragons a s domácím týmem Blanska.